Owata

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Aktywne filtry
Owata tapicerska 100g/m2...
search

Owata tapicerska 100g/m2 włóknina meblowa

Cena 4,90 zł
Zobacz Produkt
Owata tapicerska 100g/m2...
search

Owata tapicerska 100g/m2 włóknina meblowa - 47mb

Cena 119,00 zł
Zobacz Produkt
Owata tapicerska 150g/m2...
search

Owata tapicerska 150g/m2 włóknina meblowa - 30mb

Cena 115,90 zł
Zobacz Produkt
Owata tapicerska 200g/m2...
search

Owata tapicerska 200g/m2 włóknina meblowa - 35mb

Cena 169,00 zł
Zobacz Produkt
Owata tapicerska 300g/m2...
search

Owata tapicerska 300g/m2 włóknina meblowa - 18mb

Cena 125,90 zł
Zobacz Produkt

Watolina tapicerska, czyli owata

Owata tapicerska, potocznie nazywana watoliną, jest tkaniną wykonaną z wysokiej jakości włókien poliestrowych. Jej produkcja odbywa się metodą sklejania na sucho. Owata charakteryzuje się wysoką elastycznością i puszystością, dzięki czemu znajduje swoje zastosowanie głównie przy produkcji mebli. Idealnie bowiem, dopasowuje się do tapicerowanego mebla, nadając mu miękkości, podkreślając jego formę i skutecznie wyrównując wszelkie nierówności. Co warte podkreślenia, watolina tapicerska nie ulega odkształceniom nawet po wielu latach użytkowania. Jest także odporna na uszkodzenia. Tkanina, oprócz swojego zastosowania w przemyśle meblarskim, z powodzeniem używana jest także jako wypełnienie np. narzut, kurtek czy też do produkcji pościeli i kocyków. Co ciekawsze, włóknina idealnie sprawdza się także jako wytłumienie kolumn głośnikowych.

Właściwości owaty tapicerskiej

Włóknina tapicerska jest materiałem niezwykle lekkim i przewiewnym, przy czym jednocześnie, jest niezwykle wytrzymała. Tkanina może być poddawana działaniu wysokich temperatur, można ją zatem prać w temperaturach nawet do 40 stopni Celsjusza bez obaw o utratę jej właściwości. Co warte podkreślenia, watolina jest również materiałem trudnopalnym. Na rynku tapicerskim dostępne są różne gramatury oraz szerokości tkaniny, dzięki czemu nie ma problemu z idealnym dopasowaniem materiału do kształtu mebla. Te najbardziej popularne i najczęściej stosowane występują w gramaturach od 100 do 300g/m2 . Natomiast szerokość płata owaty zwykle wynosi 160 cm lub 200 cm.

Wartym podkreślenia jest jeszcze to, że watolina jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Zastosowane przy jej produkcji włókna poliestrowe nie wywołują reakcji uczuleniowych. Dodatkowo, tkanina jest niezwykle przewiewna i odporna na wilgoć, stąd nie ma obawy, iż stanie się siedliskiem roztoczy, kurzu i grzybów. To bardzo ważne w przypadku, gdy w domu mieszkają osoby ze skłonnością do alergii oraz małe dzieci.

Owata tapicerska - gdzie kupić?

Bardzo ważne jest, aby kupować owatę w miejscach sprawdzonych. Tylko wtedy mają Państwo pewność, że sprzedawana tkanina charakteryzuje się wysoką jakością, trwałością, ale przede wszystkim jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo watolinę dostępną w różnych wariantach grubości oraz szerokości. W przypadku pytań lub wątpliwości z doborem np. odpowiedniej gramatury, zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

W jakich dziedzinach znajduje zastosowanie watolina tapicerska?

Watolina tapicerska używana jest głównie w produkcji mebli, ale również jako wypełnienie narzut, kurtek, pościeli, kocyków czy wytłumienie kolumn głośnikowych.

Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:

Najazdy metalowe

Pinezki ozdobne

Tkaniny orientalne