Zawiasy

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry
60ZWG-ZAWIAS 60G
search

60ZWG-ZAWIAS 60G

Cena 2,19 zł
Zobacz Produkt

Większość mebli posiada drzwiczki. Aby te prawidłowo funkcjonowały niezbędne są zawiasy. Nie byle jakie, ale takie, które będą doskonale pasowały do zastosowanego systemu zamykania. Jedynie wówczas połączenia frontów z korpusami szafek będą funkcjonowały bez zarzutów. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów zawiasów. Różnią się one pomiędzy sobą zastosowaną technologią. Ta z kolei uzależniona jest od konstrukcji, zastosowania i funkcjonalności tego elementu. Nasza firma oferuje trzy podstawowe rodzaje zawiasów: zawiasy łamane, łamane podwójnie oraz taśmowe.

O czym należy pamiętać wybierając zawiasy meblowe?

Podstawową zasadą przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego rodzaju zawiasów meblowych jest to, aby rodzaj zawiasu był dostosowany do rodzaju szafki oraz sposobu jej otwierania, ale przede wszystkim do grubości materiału, z którego mebel został wykonany. Wśród podstawowych rodzajów zawiasów wyróżnić można: zawiasy łamane, zawiasy podwójnie łamane oraz zawiasy taśmowe.

Co charakteryzuje zawiasy łamane?

Podstawowym rodzajem zawiasów jest zawias łamany. Przyjmuje on postać dwóch splecionych ze sobą blaszek z otworami na wkręty. Blaszki są zupełnie płaskie, nie posiadają żadnych załamań, a sam zawias otwiera się na niemalże 360 stopni. Zawias okuty jest trzpieniem.

Co wyróżnia zawiasy podwójnie łamane?

Zawias podwójnie łamany charakteryzuje się wygięciem jednej z tworzących go blaszek. Kąt zgięcia równy jest 90 stopniom. Dwie blaszki, z których składa się zawias połączone są trzpieniem. Zawiasy podwójnie łamane stosuje się do okiennic lub drzwiczek szafek o ułożeniu zbliżonym do okiennic ze składanymi na zewnątrz skrzydłami. Zawias montowany jest pomiędzy dwoma skrzydłami. To rozwiązanie, które dobrze sprawdza się na dużych powierzchniach oraz przy rozwiązaniach wieloskrzydłowych. Zawias z łamaniem podwójnym posiada dwa trzpienie oraz dwa punkty złamania. Wykonany jest z trzech połączonych ze sobą blaszek.

Czym charakteryzują się zawiasy taśmowe?

Zawiasy taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, nie tylko przy produkcji mebli. To zawiasy o niestandardowych długościach, najczęściej: 1 metra, 1,7 metra lub 2 metrów. Ich zaletą jest brak konieczności wykonywania frezów w płycie, w której mają być zamontowane. Są proste w montażu i zapewniają wyjątkową stabilność tworzonej konstrukcji.

Zawiasy oferowane przez Jardex to produkty wysokiej jakości – są wytrzymałe i wykonane z najwyższa precyzją. Są stworzone z wytrzymałej stali, która zapewnia konstrukcji stabilność i trwałość na lata. Można je stosować przy tworzeniu szaf, szafek, barków, mebli tapicerowanych i innych przedmiotów, które wymagają łatwego i funkcjonalnego otwierania.