Sprężyny faliste i zaczepy

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Aktywne filtry
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-480/3.8 typ A

Cena 109,90 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-510/3.8 typ A

Cena 99,00 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-650/3.8 typ A

Cena 119,90 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-410/3.8 typ A

Cena 99,90 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-540/3.8 typ A

Cena 119,90 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-580/3.8 typ A

Cena 129,00 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista ZIG-ZAG...
search

Sprężyna falista ZIG-ZAG L-600/3.8 typ A

Cena 107,00 zł
Zobacz Produkt
Zaczep do sprężyn falistych...
search

Zaczep do sprężyn falistych L100

Cena 2,49 zł
Zobacz Produkt
Zaczep sprężyny falistej
search

Zaczep sprężyny falistej

Cena 17,90 zł
Zobacz Produkt
Sprężyna falista 3.8mm w...
search

Sprężyna falista 3.8mm w kręgu 25mb

Cena 85,90 zł
Zobacz Produkt

Meble wypoczynkowe budowane są najczęściej na bazie sprężyn ukrytych pod pianką tapicerską. Dzięki nim staje się one miękkie i wygodne oraz bardziej odporne na wgniecenia. Istotne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj sprężyn oraz w odpowiedni sposób przymocować je do stelaża. W tej kategorii odnajdziesz najlepsze sprężyny faliste tapicerskie oraz zaczepy do nich. Pomożemy ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru!

Sprężyny faliste tapicerskie – charakterystyka

Sprężyna falista wykonana jest z długiego drutu wygiętego na kształt sinusoidy. Przy budowie mebla łączone są w sposób tworzący siatkę stanowiącą podstawę dla siedziska. Zadaniem takiej konstrukcji jest równomierne rozłożenie ciężaru siedzącej osoby. Sprężyny faliste to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Tego rodzaju sprężyny warto zestawiać z dobrej jakości wypełnieniem i pianką. Sprężyny faliste montuje się do ramy mebla za pomocą specjalistycznych zaczepów.

Dlaczego warto budować meble na bazie sprężyn falistych?

Największą zaletą sprężyn falistych jest ich długa żywotność. Nie odkształcają się nawet podczas intensywnego użytkowania. Meble na ich bazie będą służyć wiele lat i mogą być stawiane w miejscach, gdzie będą silnie użytkowane – na poczekalniach, w gabinetach specjalistów, czy w często okupowanym przez rodzinę salonie. Sprężyny można stosować zarówno przy kanapach rozkładanych, jak i również nie posiadających funkcji spania. Warto nadmienić, że tego rodzaju sprężyn nie stosuje się do łóżek sypialnianych i materacy.

Montaż sprężyn falistych przy pomocy zaczepów

Zaczep do sprężyny falistej jest nieodłącznym elementem wyposażenia mebla, w którym wykorzystano tę technologię. Zaczep wykonany jest z wytrzymałej, metalowej blachy lub plastiku. Pierwsza opcja jest zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem, ale jej montaż jest bardziej inwazyjny. Zaczepy plastikowe przytwierdza się do ramy za pomocą zszywek lub niewielkich i cienkich gwoździków. Zaczepy metalowe zaś – przy wykorzystaniu gwoździ lub śrub.

Podsumowując, w naszym sklepie znajdziesz specjalistyczny asortyment służący do budowy mebli tapicerowanych. W tej kategorii znajdują się różnego rodzaju sprężyny faliste oraz zaczepy służące do ich montażu. Współpracujemy jedynie z renomowanymi firmami, dlatego możemy pochwalić się asortymentem o najwyższej jakości, trwałości i wytrzymałości. Ponadto do twojej dyspozycji jest szereg naszych doświadczonych ekspertów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Zapraszamy do zakupów!

Dlaczego warto wybrać meble z sprężynami falistymi?

Sprężyny faliste są trwałe, odporne na odkształcenia i zapewniają długą żywotność mebli. Idealne do intensywnego użytkowania w miejscach takich jak poczekalnie czy salony.

Jak montować sprężyny faliste do mebli?

Montaż sprężyn falistych odbywa się za pomocą specjalistycznych zaczepów metalowych lub plastikowych. Montują się je do ramy mebla za pomocą gwoździ, śrub lub zszywek.