Tkaniny materacowe

Tkaniny materacowe służą do obszywania materacy. Posiadają one odpowiednią fakturę, grubość oraz charakterystyczne właściwości. Ich zadaniem jest zapewnienie użytkownikom materacy komfortu i wygody użytkowania oraz czyszczenia pokrycia materaca, ale też zabezpieczenie samego materaca przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Tkanina materacowa – najważniejsze informacje

Materiał na materac cechuje się charakterystycznym splotem, fakturą, grubością i właściwościami. Pokrowiec, który będzie przykrywał materac powinien zostać wykonany z tkaniny materacowej łączącej w sobie funkcjonalność oraz elegancję. Wybór odpowiedniego kawałka materiału będzie uzależniony od przeznaczenia i sposobu wykorzystywania materaca. Najbardziej popularne są eleganckie pikowane tkaniny materacowe. Jeśli materac dedykowany jest dzieciom lub ma być elementem wyposażenia pokoju hotelowego, polecamy wybrać tkaninę odporną na wilgoć oraz wyposażoną w jony srebra.

Od czego zależy cena materiału na materac?

Podstawowym wyznacznikiem ceny materiałów na materace jest ich gramatura. Co do zasady, im wyższa waga materiału, tym wyższy koszt jego zakupu, ale również jego wytrzymałość. Warto wiedzieć, że grubość materiału, z którego zostanie uszyte poszycie do materaca ma ogromne znaczenie przy wyborze odpowiedniej techniki szycia. Przy dokonywaniu zakupów należy zatem wziąć pod uwagę następujące kryteria:

- indywidualne preferencje;

- umiejętności;

- rodzaj posiadanej maszyny do szycia;

- budżet do rozdysponowania.

Certyfikat OEKO-TEX jako wyznacznik bezpieczeństwa tkanin na materac

Oferowane przez nas materiały na materac spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla zdrowia ich użytkowników. Zostało to potwierdzone szeregiem rygorystycznych testów i badań. Dzięki temu mogły one uzyskać certyfikat OEKO-TEX stanowiący potwierdzenie braku substancji szkodliwych i dedykowanie materiału dla nawet najmłodszych użytkowników.

Podstawowe rodzaje tkanin materacowych

W naszej ofercie znajduje się kilka podstawowych rodzajów tkanin materacowych:

- niepalne tkaniny na materac;

- tkaniny materacowe odporne na zabrudzenia;

- tkaniny na materac odporne na uszkodzenia mechaniczne;

- materiały na materac odporne na wilgoć;

- tkaniny posiadające w składzie katalizatory i oczyszczające powietrze z nieprzyjemnych zapachów;

- materiały z dodatkiem jonów srebra chroniące organizm przed szkodliwym działaniem środków chemicznych i substancji chorobotwórczych.

Wybór odpowiedniej tkaniny na materac powinien być podyktowany zasobnością portfela oraz osobistymi preferencjami nabywcy. W tym przypadku warto łączyć estetykę z funkcjonalnością.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie:

Tkanina ogrodowa

Tkanina w kratę

Kołatka do krzesła